תוכנית או איי

תוכנית של החלמה – למי מיועדת תוכנית או.איי. לאכלני יתר?

לכל מי שעסוק באופן מתמיד בדיאטה, בהרעבה עצמית, בהקאה יזומה ומשתמש באוכל שלא למטרות שובע, אלא לשם נחמה, הנאה, עידוד או פיצוי וכדומה. תוכנית או.איי. מתאימה לכל אדם שאינו מסוגל לשלוט באכילה כפייתית וזקוק לעזרה.

מטרת או.איי.

מטרתנו העיקרית היא לחדול מאכילה כפייתית. אנחנו מקדמים בידידות ובהבנה את כל אלה השותפים לנו בבעיותינו. הרצון לחדול לאכול באופן כפייתי מספיק כדי להצטרף.

מה או.איי. מציעה לך?

קבלה עצמית, כפי שהנך עכשיו, כפי שהיית, כפי שתהיה.

הבנת הבעיות העומדות לפניך עכשיו – ומשותפות בודאי, לאחרים בקבוצה.

תקשורת – לאחר שהזדהינו זה עם זה, התקשורת הופכת לתוצאה הטבעית של קבלה והבנה הדדית.

הקלה – לאחר שמצאנו קבלה, הבנה ותקשורת עם זולתנו, גילינו הקלה במחלתנו ועזרה לקראת קבלה והבנה עצמית מחודשת.

כוח – בקבלת עצמנו והבנתנו העצמית, בביצוע תוכנית ההחלמה בת 12 הצעדים, באמצעות האמונה בכוח גדול מאיתנו, בתמיכה ובחברות של הקבוצה נפתחת דלת לאורח חיים חדש.

האם או.איי. מתאימה לך?

רק את/ה יכול/ה לענות על השאלה הזאת. איש אינו יכול להחליט בשבילך. אנחנו, הנמצאים עכשיו באו.איי., מצאנו דרך חיים המאפשרת לנו לחיות ללא צורך באכילת יתר. אנחנו מאמינים כי אכילת יתר כפייתית היא מחלה פרוגרסיבית, שבדומה לאלכוהוליזם ולמחלות אחרות ניתן לעצור בעדה.

מצאנו שהדרך לעצור מחלה פרוגרסיבית זו, היא לעשות את תוכנית ההחלמה של שנים-עשר הצעדים של "אכלני יתר אנונימיים".

איך ניתן לזהות אכילה כפייתית?

בשאלון האם אני אכלן כפייתי? מופיעות מספר שאלות, שיעזרו לך לזהות אם האכילה וההתעסקות שלך באוכל היא אכן אכילה כפייתית.

זכור, אין מה להתבייש בהודאה שיש לך בעיה, העיקר הוא לעשות משהו בעניין

או איי אינה מועדון דיאטה

באו.איי. לא מציעים לכם דיאטות ולא דורשים מכם להישקל. מה שכן תוכלו לקבל זה שחרור מתמשך מדיבוק האוכל ולרכוש דרך חיים חדשה. כל מה שתצטרכו לשם כך הוא לרצות להפסיק לאכול באופן כפייתי ולבחור להחלים בכל יום ליום אחד בלבד

לאו.איי. אין שום עמדה באשר לתכנון של תזונה נכונה כדי להפחית משקל או כדי לשמור על משקל. רבים באים לאו.איי. בציפייה למצוא דיאטת הרזיה, שקילה או הרצאות על אוכל ומשקל. להפתעתם (ותכופות לרווחתם), הם מגלים שאו.איי. איננה מציעה את הדברים האלה.
מדוע?
אוכל ומשקל הם רק הסימנים לבעייתנו. אנחנו משתמשים באוכל כשם שאלכוהוליסט משתמש באלכוהול והנרקומן משתמש בסמים. שעה שדיאטה עשויה לעזור בהפחתת משקל, לעיתים קרובות היא מחריפה את הדחף לאכול אכילת יתר. הפיתרון שאכלני יתר אנונימיים מציעים אינו כולל עצות לדיאטה. לאו.איי. אין שום עמדה באשר לתכנון של תזונה נכונה, כדי להפחית משקל או לשמור על משקל. איננו מספקים תוכניות אוכל, דיאטות, מרכזי הדרכה, אשפוז או טיפול. או.איי. גם אינה מנהלת מחקר והדרכה בתחום של הפרעות אכילה.
באו.איי. אנחנו משתפים זה את זה בחוויות הסבל של אכילת יתר כפייתית ובשמחת ההחלמה
אנחנו מעודדים חברים באו.איי. שמעוניינים ללמוד על תזונה או מבקשים עצה מקצועית, להתייעץ עם אנשי מקצוע מוסמכים. אנחנו עשויים להשתמש, באופן חופשי, בעזרה כזאת בביטחון שאו.איי. תומכת בכל אחד מאתנו במאמצינו להחלים. או.איי. נותנת הזדמנות לאכלן היתר הכפייתי להזדהות עם אחרים שבעייתם דומה. באו.איי. אנחנו משתפים זה את זה הן בחוויות הסבל של אכילת יתר כפייתית והן בשמחת ההחלמה.
אנחנו מציעים קבלה ללא תנאי ותמיכה הדדית באמצעות פגישות או.איי., שהן זמינות וממומנות בתרומותינו. הדרישה היחידה מהחברים באו.איי. היא הרצון לחדול לאכול באופן כפייתי.
שנים עשר הצעדים מגלמים מערכת עקרונות, המעודדים שינוי פנימי
אנו, החברים באו.איי. מאמינים שיש לנו מחלה משולשת – גופנית, נפשית ורוחנית. עשרות אלפי אנשים כמונו גילו שתוכנית שנים עשר הצעדים ש"אכלני יתר אנונימיים" מציעים, משפיעה על ההחלמה בשלושת התחומים האלה.
שנים עשר הצעדים מגלמים מערכת עקרונות, שכאשר מממשים אותם, הם מעודדים שינוי פנימי. מאמנים עוזרים לנו להבין את העקרונות האלה וליישם אותם. כשאנחנו מתפטרים מגישות ישנות, אנחנו מגלים, תכופות, שאיננו צריכים עוד אוכל עודף. ההחלמה לכל אחד מהחברים באו.איי. היא עניין אישי ביותר. אין כללים, רק הצעות.
אלה מאיתנו הבוחרים להחלים בכל יום ליום אחד, נוהגים על פי שנים עשר הצעדים. בעשותנו זאת אנחנו משיגים שחרור מתמשך מדיבוק האוכל ורוכשים דרך חיים חדשה.