משפט יומי 297

"התמדה: העיקרון של צעד עשר "

בעייתי היא שאינני מסוגל לשמור על הימנעות נקייה מעל חודש. אני "יורד" על מאכלים "המנעותיים" ואז שוב עולה על דרך המלך – עד הפעם הבא. לפני יומיים, התחלתי להתפלל לכוח העליון שלי עבור הנכונות לקבל תשובה למכשול הזה להחלמה שלי. הרבה מהמחלימים מאו איי הם אכלני יתר כפייתיים באופן סדרתי, וחווים הימנעות לסירוגין עם השתוללות באכילה מופרזת. אנחנו יכולים להמשיך ככה שנים עם הסוג הזה של החלמה, תוך חשיבה שזהו הכי טוב שניתן להשיג. הבוקר, בזמן שנהגתי ברכבי, חשבתי על התוכנית שלי. מה שפתאום הבנתי היה שאני משתמש בכל הכלים ובכל הצעדים – חוץ מצעד עשר. זהו צעד שאני לא משתמש בו באופן קבוע. בשיחת טלפון משותפת עם חברי או איי, מישהו השתמש במונח "משתולל באוכל סידרתי". זה הזכיר לי את עצמי. היה לי שם לתופעה וצעד בכדי לעבוד עליה. אני מאמין באופן חזק שיש דרך לצאת מזה ע"י עשיית צעד עשר על בסיס יום יומי.

לא היה מספק עשיית  צעד עשר בלילה מדי פעם או רק במחשבות. המחשבה שאני צריך לעשות וגם כתיבה על נייר גם לא הועילו. הייתי צריך לערב אדם נוסף בתהליך, כמו שעשיתי בצעד חמש. ההתחייבות היומית הזאת  עם המאמן של צעד עשר מבטיח את מצבי הרוחני, היום פירוש הדבר הוא עשיית צעדים ארבע עד תשעדרך צעד עשר.

היום, ההחלמה היא כתוצאה מימים רצופים של הימנעות.

ההימנעות מגנה עליי והיא הדבר החשוב ביותר בחיי בלי יוצא מן הכלל, ועשייה יומית של צעד עשר שומרת את ההגנה הזאת. אני לא משאיר דבר ללא תוכנית וישי לי מאמן של צעד עשר שעוזר לי בתהליך ההחלמה היומי.

האדם ש"מלא אמונה אך עדיין מסריח מאוכל", ספר "12 ו12 " נותן תשובה: "איכות האמונה ולא כמות האמונה היא מה שחשוב. עובדה שלא ממש ניקינו את ביתנו ,כדי שחסד הכוח העליון יכול להציף אותנו ולהוציא את האובססיה."

צעד עשר שינה את איכות התוכנית שלי, ויש לי אמונה פעילה ועומדת בחיי היום יום. שיר פופולרי אומר:" מצא את כוחך באהבה". היום אני יודע שהכוח העליון  הוא אהבה ואהבה  זו היא חזקה מאוכל."

אני מוצא את כוחי באהבה דרך צעד עשר.