משפט יומי 271

"האוכל מבלבל, ערמומי ורב עוצמה"

מחלת האכילה הכפייתית משפיעה על אופן החשיבה וההתנהגות של האכלן הכפייתי (המכור) בכל הקשור לאוכל .

האכלן מתקשה לראות עד כמה האכילה מתעתעת בו ומספרת לו סיפורים ,אותם לרוב האכלן הכפייתי בוחר לשמוע למרות שבאמת הפנימית שלו הוא יודע שה "אוכל ערמומי מבלבל ורב עוצמה"

מה מספר האוכל לאכלן:

האוכל אומר לו שהוא יכול לשלוט באוכל מתי שרק ירצה ויהיה נקי מאכילה כפייתית, שהפעם זה שונה: הוא יכול לקחת חתיכה ממה שהוא רוצה, ויוכל לשלוט בכך.

האוכל אומר לו שאינו צריך לעשות מה שהאחרים עושים, כי הוא  ישיג זאת בדרך שלו. אין צורך בתוכנית בהימנעות , האוכל מספר שהכול בשליטה .

ורק עכשיו זו  הדרך היחידה למצוא נחמה ושקט מתחושת הכאב או הצער.

האוכל  מספר לאכלן שהאכילה  תגרום לכאב להעלם. ואכן הוא נעלם לרגע אחד. אולם הוא חוזר מיד ברגע שבו האכלן כבר אינו  "שיכור"  מהאוכל.

האוכל  מפתה, ממתיק שפתיים  ומשכנע בצדקתו עד  שישמעו אותו

האוכל שקרן. הפיתוי שלו ממאיר והרסני .

האוכל חסר רחמים ואינו יודע גבולות. הוא עושה  מניפולציות ע"י כך שגורם  לחשוב שכוונותיו הזדוניות הנן אמת והדרך הבלעדית . הוא לא עוזב עד שנענים  לדרישותיו.

ברגע של פיכחון  האכלן מרגיש בושה הצורבת על כך שאינו בשליטה, ואת רגש האשמה המוחץ על שלא עמד במילה שלו. שוב  אכל ושוב ובגד בעצמו בכך שלא עשה מה ,שנכון לו לעשות.

הדרך היחידה לעקוף שטן זה היא להתמודד מולו ולהודות בחוסר האונים מול האוכל , מתוך החולשה בהודיה יבוא החוזק של ההחלמה .

ובעזרת עבודת תוכנית ההחלמה של 12 הצעדים, שזה אומר ,לחיות בהימנעות, להגיע לפגישות, לדבר עם חברים, להתחייב למאמן ,כאשר עושים  זאת, מוצאים המון אוהב בדרך שתומכת ועוזרת בהתמודדות היומיומית עם המחלה הכפייתית.

רבים הם האנשים שמחלימים בתכנית אכלני יתר כפייתיים – אנשים שיכולים באהבתם להוביל לחופש מהכבלים, שיודעים מה משמעותה של ההחלמה, שהולכים בדרך נקייה ומפוכחת, ושיקבלו את האכלן הכפייתי  כפי שהוא ויבינו את  הכאב שלו. אתה כבר לא לבד.