משפט יומי 251

נושא פחד- צעד ארבע

"שים לב, שהמילה פחד מופיעה בסוגריים ליד הבעיה עם מר בראון, גב' ג'ונס, המעביד והאישה. מילה קצרה זו נוגעת איך שהוא בכל היבט של חיינו…."  הספר הגדול, עמוד 54,

צעד 4 מוביל אותי להתבוננות כנה בעבר שלי, במערכות היחסים שלי, בגישה שלי לחיים ובאמונות שלי.

כך זיהיתי, גיליתי ונוכחתי לראות שאכן הפחד שזור בבסיס קיומי ונמצא בכל שטח בחיים שלי – במשפחה, עם חברות, בעבודה, עם שכנים, כשאני עומדת בתור בחנות, כשאני נכנסת לבדיקה אצל הרופא, כשמתקשרים מהבנק, כשאני חושבת על מה שהיה ועל מה שיהיה, כשאני פותחת מכתב שהגיע מאחת הרשויות, כשאני ניגשת לטסט עם הרכב… מהרגע שאני פותחת עיניים ועד הרגע שבו אני הולכת לישון.

בחסד התכנית המופלאה של "אכלני יתר אנונימיים" למדתי ואני עדיין לומדת כיצד לחיות יד ביד עם נוכחות הפחד בחיי. ישנם רגעים שבהם הפחד עולה ורוצה לשלוט בי (כמו בעבר, כשנתתי לו כי לא הייתה לי תכנית וכלים להתמודד), ואני משתמשת בעקרונות של התכנית ובכלים של אימון, טלפון, פגישה, ספרות, כתיבה, שירות כדי להתמודד ולהגיע לצד השני של השלווה, הקבלה, תכנית הפעולה.

תפילת הפחד היא: "שאלנו את עצמנו למה הרגשנו כך? האם הסיבה היא שלא יכולנו לסמוך על עצמנו? יכולנו לסמוך על עצמנו עד גבול מסוים. אבל זה לא הספיק…. אולי יש דרך טובה יותר – אנחנו חושבים כך. אנחנו נמצאים כעת על בסיס שונה, בסיס שבו אנו בוטחים באלוהים וסומכים עליו. אנחנו בוטחים באלוהים נצחי במקום באני המוגבל שלנו. אנחנו חיים כדי לשחק את התפקיד שהוא התווה לנו. במידה שנפעל כפי שאני חושבים שהוא רוצה שנפעל, ונסמוך עליו בענווה, הוא יאפשר לנו להציב שלווה כנגד פורענות".

אני אסירת תודה לתכנית שמאפשרת לי לחיות.