משפט יומי 16 באוגוסט

"הבעיה קשורה לשליטה באוכל. האם האדם מוטרד לגבי שליטה בצריכת המזון, עד כדי כך שהדבר מפריע לו בחייו? ממש כשם שאין קשר בין היות האדם אלכוהוליסט לבין הכמות שהוא שותה, כך אין קשר בין היותו אכלן-יתר כפייתי, לבין משקלו."
–    אכלני-יתר אנונימיים, מהדורה שנייה, ע' 175

המחלה גורמת לי להיות מוטרדת בגין האוכל, דימוי הגוף, המשקל ועניינים של שליטה. במשך שנים חשבתי, שאם רק איראה בצורה מסוימת, אוכל דברים מסוימים, אמנע מאכילת דברים אחרים, אוכל להיות מאושרת, למרות כל הבעיות שיהיו לי בחיים. חשבתי, שהסיבה לכך שלא היו לי חיים, הייתה בגלל היותי שמנה. אולם האובססיה לגבי דברים אלה, מנעה ממני שיהיו לי חיים. עודף-המשקל היה רק ביטוי גופני לפקעת שטוויתי סביבי על מנת לבודד את עצמי מפני הכאב שבחיים.
הדבר שבעצם הייתי זקוקה לו, היה כוח עליון שיפקח על חיי ויעזור לי להתמודד עם הרגשות שלי, עם הפחדים ועם חוסר-הביטחון. רק כאשר ויתרתי על הניסיון לשלוט במה שאני אוכלת, הבחנתי שיש לי חיים לחיותם, וכי הם טובים. כיום אני מוסרת את חיי לאלוהים, בוטחת בו שיוביל אותי לקראת מה שהוא רוצה שאעשה, שאהיה ושאתנסה בו. אני מודה לאל על כך שהוא אוהב אותי, ומתפללת לכך שיעזור לי לאהוב את עצמי.