משפט יומי 67

"אנו משלימים את הכפרה על טעויותינו בעבר, על ידי שינוי של מעשינו בעתיד."

–    שנים-עשר הצעדים ושתים-עשרה המסורות של אכלני-יתר אנונימיים, ע' 63

אף ייתכן שהדבר משפיל, להתנצל על דבר שעשיתי שלא כשורה, קל לחוש חרטה כשהכאב על שגיאה שנעשתה לאחרונה עדיין רענן. המחויבות שלי לצעד התשיעי שרירה וקיימת, אם אני ממשיכה לשפר את התנהגותי אחרי שרגש החרטה הראשוני חלף.
לכפר על משהו פירושו לתקן אותו. כדי להשתחרר מעיי החורבות של עברי, עליי לעשות יותר מאשר להתנצל ותו-לא, כשאני פוגעת באדם אחר. עליי לשנות את התנהגותי. דבר זה עלול להיות קשה, ולפעמים אפילו מתסכל, בייחוד כאשר דפוסי ההתנהגות והאמונות שהיו נחלתי בעבר חזקים מכפי שחשבתי. אולם כאשר אני ממשיכה לעשות את הצעדים הדבר מוביל אותי דרך השלבים הקשים עד שאני מגיעה להתנסויות חדשות של חירות ואושר.
פירות ההחלמה מהווים מניע חזק להשתנות, אבל לצד התקווה לעתיד זוהר יותר, קיימת גם התוצאה, החזקה לא פחות, שבאה כשלא משתנים – האכילה הכפייתית. אם לא אשנה את המחשבות ואת המעשים שלי כך שיפחיתו את הנזק שאני עלולה לגרום בעתיד, אני אוכַל אכילת-יתר. לגביי, לאכול אכילת-יתר פירושה למות.
כדי לחיות את חיי היטב, עליי להמשיך להשתנות, לגדול ולנקות את הריסות העבר – ואת אלה של ההווה. אם אעשה זאת, חיי יהיו טובים יותר מכפי שיכולתי לשער אי-פעם. אני מודה לכוח העליון שלי על או.איי!