"לתת לחיות"

כאשר הגעתי לפגישת OA    הראשונה שלי באוגוסט 1999, חברה קיבלה את פני בדלת. כאשר נכנסתי לחדר, ראיתי את ספרי OA מונחים על שולחן. אישה אחת ישבה ודיברה איתי עד שהפגישה החלה. הפגישה התנהלה למישרין וכולם הקשיבו בתשומת לב למנחה שחלק עם הקבוצה את הסיפור שלו. שמעתי את כל מה שהייתי צריך לשמוע כדי לדעת שהגעתי למקום הנכון עבורי ורציתי כבר לעזוב את המקום.

כאשר מיהרתי לעבר דלת היציאה, אישה אחרת חצתה את החדר כדי להראות לי את התמונות שלה כשהייתה שמנה.  היא גרמה לי לצחוק ואמרה לי שהיא מקווה לראות אותי בשבוע הבא.

לאחר הפגישה הזו  צללתי לתוכנית. לקחתי לי מאמנת והתחייבתי לתוכנית אוכל מידי בוקר בשעה 6:10. מילאתי אחר הוראותיה והנחיותיה של המאמנת, שאחת מהן הייתה לתת שירות לקבוצה. כאשר אמרתי לה שאני די חדש בקבוצה היא אמרה לי לנסות בכל מקרה. היא אמרה שעלי להתחיל לתת יותר שירות בכך שאשתתף ביותר פגישות. לא האמנתי שבכך שהשתתפות בפגישות נוספות זה  שירות, אבל עשיתי כפי שהיא הציעה.

לאחר 6 חודשים, נפתחה פגישה חדשה במרחק 20 דקות נסיעה מביתי. המאמנת שלי הציעה שאני יכול לתת שירות נהדר בכך שאתמוך בפגישה החדשה ואשתתף בפגישות שלה. כאשר נכנסתי לפגישה הזו בפעם הראשונה, היו שם מספר נשים שדנו בעניניים פורמליים הקשורים לפגישה. התיישבתי, והאישה שהראתה לי את התמונה שלה בפגישה הראשונה שלי בקבוצת האם שאלה אותי כמה חודשים אני בהימנעות. באותה עת ציינתי 6 חודשים של הימנעות. היא חייכה חיוך רחב ואמרה:" זה מעולה. אנחנו צריכים נציג לקבוצת הקישור, וזה דורש 6 חודשים של הימנעות. אתה האיש שלנו!". הסתכלתי עליה בתמיהה. " אל תדאג", היא אמרה, "אני גם משתתפת בפגישה זו, אתה יכול לבוא איתי עד שתלמד את הדרך."

כך החל השירות שלי. אחרי יותר מ – 12 שנים של הימנעות, קל יותר ב – 54 קילוגרם, והרבה יותר בריא מבחינה רוחנית ורגשית, אני עדין נותן שירות ב- OA.

כאשר אני נותן שירות, אני מקבל הרבה יותר ממה שדימיינתי לעצמי. כשאני מאמן אחרים, אני מקבל את ההנאה של לתת לאחרים את מה שניתן לי בנדיבות כה רבה. כאשר אני מנחה מישהו כיצד לעבוד את 12 הצעדים, אני מקבל תובנות ועוצמה חדשות. כאשר אני מתחלק בסיפור שלי, אני מזכיר לעצמי כל פעם מחדש שאני חסר אונים מול האוכל. בכל פעם שאני מדבר על ההחלמה שלי, אני זוכר שביחד אנו יכולים לעשות את מה שמעולם לא יכולנו לעשות לבד.

כאשר הגעתי בפעם הראשונה לקבוצת הקישור הייתי מלא פחדים. אבל כיום , לאחר שמלאתי תפקידים רבים בקבוצה ואף ייצגתי את המחוז שלי בכנס האיזורי, אני מביט לאחור ורואה את כל החברים שרכשתי בדרך ואת התקווה שקיבלתי מכל האנשים שפגשתי .

קיבלתי מן התוכנית כל כך הרבה דברים, שמעולם לא חשבתי שיהיו לי. למדתי לצחוק, לקבל, להיות סבלני עם עצמי ועם אחרים, לשתף פעולה, להקשיב ולאהוב. אני יודע שלהיות אנושי זה בסדר, וכאשר אני פותח את ליבי לעבודה עם אחרים – כמו שפתחתי את ליבי להנחיותיה של המאמנת הראשונה שלי – אני מקבל כוח, אומץ, אמון ואמונה. עם כל שירות שאני נותן ל – OA , אני לומד עוד קצת.