"אין מאמנים טובים או רעים"

כאשר הייתי חדשה ב – OA , לא הצלחתי למצוא מאמנת. הלכתי ל – 3 פגישות בשבוע, ובכל פגישה כתבתי במחברת שאני מחפשת מאמנת. אף אחד לא הציע לאמן אותי.  מתוך יאוש התקשרתי לקבוצת הקישור שנתנה לי מאמנת זמנית.  אם לא היה השירות הזה, יתכן ומעולם לא הייתי מוצאת מאמנת או שלא הייתי נשארת ב – OA  כבר 13 שנים.

הייתה לי דיעה על איך אני רוצה שהמאמנת הראשונה שלי תהייה. המאמנת הזמנית שלי ממש לא הייתה כמו זו שדימיינתי לעצמי, אבל היא בהחלט הייתה מה שאני הייתי צריכה. היא הייתה שמנמנה, שמחה, ואהבה את הספר הגדול. הפגישה הראשונה בינינו ארכה יותר מ – 4 שעות, היא דיברה ואני הקשבתי. זה היה מעניין ומקסים, ובזכות אותה אישה  קניתי את הספר הגדול הראשון שלי וחזרתי לפגישה שנשבעתי שלא אחזור אליה לעולם.  כיום  זו פגישה האם שלי ואני נותנת  בה שירות כל העת.

במהלך השנים, עבדתי עם 7 מאמנים שונים. המאמן הזכר שלי היה חזק מאד בספר הגדול. הוא העביר לי את העקרונות הרוחניים של AA   ומשמעת מדויקת שבאמצעותה יש לאמן מישהו בעבודת 12 הצעדים. הוא לימד אותי כיצד לאמן, ואני אימנתי כבר יותר מ – 40 חברים וחברות בדרך זו.

אישה אחת ואני אימנו האחת את השנייה במשך יותר מ – 6 שנים. החיים שלנו, כולל נישואין, ילדים,  ותחביביים , השתקפו זה בזה. היו זמנים שהיינו צריכות להעמיד אחת את השנייה מול האמת.  היא לימדה אותי על מחילה יותר מכל אחד אחר.

המאמנת שלי מזכירה לי  שאין כזה דבר מאמנת טובה או לא. כולם לימדו אותי משהו ושימשו דוגמא למה שאני רוצה או לא רוצה לעשות. אני לא מאמינה שיש מאמנת אידיאלית. אני צריכה לגלות מה עובד בשבילי הכי טוב. עם הזמן מישהו ירצה את מה שיש לי אם אני נושאת את המסר וחייה לפי עקרונות התוכנית.

לעיתים חבר OA אינו יכול להיות גם חבר וגם מאמן. עלי להחליט מה יותר חשוב: שיהיה לי חבר או החלמה מהמחלה שלי. למזלי, ב – OA   חוויתי אהבה וקבלה ללא ביקורת.