"המאמן המתאים"

כאשר הגעתי לראשונה ל – OA   שמעתי שאומרים בפגישות: " תמצא לך מאמן שיש לו את מה שאתה רוצה ושאל אותו או אותה כיצד השיג זאת". לקחתי את זה לתשומת ליבי אבל הבנתי  שהשלב הראשון הוא למצוא מה אני רוצה. ולכן הקשבתי  והבטתי, ולמדתי שיש דרכים רבות לעבוד את התוכנית.

החלטתי שאני רוצה להיות בריאה. הייתי מוכנה להודות שאני חסר תאונים מול האוכל, אבל  פחדתי לוותר על השליטה. לא רציתי מאמנת שתגיד לי מה לעשות ,  אלא שתתן לי לגלות בעצמי את הפתרונות  שלי.

כאשר שמעתי את J.K. אומרת:" היום אני בוחרת להיות בהימנעות", ידעתי שאני רוצה ש – J.K.  תהיה המאמנת שלי.J.K.  שמחה. היא ידעה מה זה להיות שמן. היא התחלקה בחסד והכרת תודה. ביקשתי ממנה להיות המאמנת שלי. היא ענתה:" אני באמת מאד עסוקה, אבל אני מוכנה לסייע לך בכל דרך אחרת שאני יכולה." חשבתי שהיא הסכימה ולכן התחלתי להתקשר אליה ולשאול שאלות.  J.K. למדה בשנה האחרונה בקולג' והתקשתה בכתיבת עבודת הגמר שלה. היא קיבלה בהכרת תודה את עזרתי  היא קידמה בברכה את שיחות הטלפון שלי ואנחנו עזרנו האחת לשנייה.

באותה תקופה לא הייתה אבחנה ב – OA  בין הימנעות ותוכנית אוכל, כך שאני הגדרתי את ההימנעות שלי "כלא לאכול מסיבות רגשיות". אמרתי לה שעדין אני רוצה לעשן מריחאונה ולשתות אלכוהול כשבד בבד אני שומרת על ההימנעות מאוכל. היא צחקה ואמרה שזה לא עבד עבורה  אבל עודדה אותי להמשיך ולנסות. זה לא עבד גם עבורי, ולכן התחלתי להימנע גם מסמים ואלכוהול.

שוחחנו על התפיסה שלי את הכוח העליון. החלטתי שעבורי הכוח העליון יהיו 12 הצעדים.  כך שמסרתי את הרצון העצמי שלי ואת חיי לתוכנית 12 הצעדים. עשיתי סדנה שבה עבדתי על צעד 4. שם נאמר לי שאני צריכה לעשות את צעד 5 עם המאמנת שלי או עם אדם אחר בהחלמה שאני נותנת בו אמון.

אמרתי ל – J.K. :" אני צריכה לעשות את צעד 5, ומאחר ואת המאמנת שלי, חשבתי שנקבע ביננו פגישה". היא אמרה:"אני? חשבתי שאמרתי שאני לא יכולה כאשר ביקשת ממני לאמן אותך! כנראה שהכוח העליון התכוון שאת תהיי בחיי מכיוון שבאמת עזרת לי, כך שאני מניחה שאני  אכן המאמנת שלך".

ל – J.K.    היה את מה שאני הייתי צריכה על מנת לעבוד את הצעדים בפעם הראשונה. מאז , בכל פעם שבחרתי לי מאמנת, הכוח העליון שלי הביא לי  מאמנת שיכלה להציע לי משהו יותר עמוק על מנת שאוכל להגיע לרמה הבאה בהחלמה שלי. כעת אני יודעת שהכוח העליון נותן לי את מה שאני צריכה אם אני כנה, נכונה ומוכנה לקבל.