אודות או.איי.

"אכלני יתר אנונימיים" היא חברותא של גברים ונשים מכל שכבות הציבור הנפגשים כדי לעזור זה לזו לפתור בעיה משותפת – אכילת יתר כפייתית. אינני אנשי מקצוע אנו תומכים ועוזרים מנסיונינו האישי בלבד.

הדרישה היחידה לחברות היא הרצון להפסיק לאכול אכילה כפייתית.

איך התחילה או.איי?

בינואר 1960, שלושה אנשים שחיו בלוס אנג'לס קליפורניה התחילו להיפגש כדי לעזור זה לזה להתגבר על בעיות אכילה. הם ניסו כל אמצעי אחר ונכשלו. התוכנית שפעלו על פיה היתה, ועודנה, במתכונת התוכנית של "אלכוהוליסטים אנונימיים". מן הפגישה הראשונה ההיא התפתחה או.איי., עד שהיום היא מונה אלפי פגישות ברחבי העולם כולו.

איך חברי או.איי. מפחיתים משקל ושומרים על משקלם הרגיל?

המושג של הימנעות הוא יסוד תוכנית ההחלמה של או.איי.. כאשר מודים באי היכולת לשלוט על אכילת יתר כפייתית כבעבר ונוטשים את הרעיון שכל מה שאדם צריך כדי לאכול אכילה רגילה הוא "מעט כוח-רצון", אפשר להימנע מאכילת יתר – ליום אחד בכל פעם.

או.איי. מציעה לחבריה החדשים תמיכה בהתמודדות האישית עם תופעות גופניות ונפשיות של אכילת יתר כפייתית. אנו מעודדים חברינו לפנות לאנשי מקצוע לקבלת עזרה של רופא או דיאטן.

איך או.איי. ממומנת?

ב"אכלני יתר אנונימיים" אין תשלומי חובה או דמי חברות. החברותא מממנת את עצמה רק באמצעות תרומות חבריה. במרבית הקבוצות מעבירים "סלסלה" בעת הפגישות לכיסוי ההוצאות. או.איי. אינה מבקשת תרומות מגורמי חוץ ואינה מקבלת אותן.

מדוע "אכלני יתר אנונימיים" הם אנונימיים?

האנונימיות מאפשרת לחברותא לנהל את עצמה באמצעות עקרונות ולא על ידי אישיות. למעמד חברתי או כלכלי אין כל נגיעה לאו.איי. כולנו אכלני יתר כפייתיים. אנונימיות בנוגע לעיתונות, לרדיו, לטלוויזיה ולכלי תקשורת אחרים, מבטיחה שהחברות באו.איי. לא תיחשף. החבר בלבד  יכול לספר על עצמו שהוא חבר באו איי.

כיצד  מצטרפים לקבוצות של או.איי, אכלני יתר אנונימיים?

או.איי. מקבלת בברכה כל אחד ואחת ללא תנאי קבלה. אין צורך לתאם או לקבוע מראש, אלא פשוט להגיע ולהצטרף.

אנו ממליצים להגיע ל- 6 פגישות ולהתרשם, לפני שתחליט/י על ההמשך. החברים החדשים חשובים לנו, ואנו עושים כמיטב יכולתנו כדי שיחושו בכך.

היכן מתקיימות הפגישות?

בארץ מתקיימות כ-80 פגישות הפרושות בכל רחבי הארץ –  בכל יום בשבוע מתקיימת פגישה!

באתר מופיע לוח הפגישות המעודכן באופן שוטף ומאפשר למצוא בקלות את הפגישה המתאימה לך באזור הנוח לך.

פרטים נוספים על אופי הפגישות ניתן לקבל במשרד בטל: 03-5745799.

האם יש דרישות מוקדמות?

אין דרישות מוקדמות. באים, נכנסים לחדר ומתקבלים בברכה.

האם נרשמים ונשקלים?

לא עוברים שום תהליך של שקילה

 

כמה זה עולה לנו?

גם כאן תופתע/י לטובה. העלות (המומלצת כיום) של פגישה היא תרומה בסך – 20 ₪ עבור כיסוי ההוצאות. אנו מממנים את עצמנו בעזרת תרומות החברים בלבד ואיננו מקבלים תרומות מבחוץ.

האם יש שמירה על דיסקרטיות?

וודאי! החובה היחידה המוטלת עלינו היא שמירה על פרטיות החברים – ורק בשל חובה זו צורפה האנונימיות לשמינו המלא "אכלני יתר אנונימיים". איננו מספרים לאחרים מי מגיע לפגישות או מה נאמר בהן, אנו מדברים רק על עצמנו ועל הרגשתנו.

 

הצהרת ההתחייבות של או.איי

  תמיד להושיט את היד והלב לאלו ששותפים לכפייתיות שלי לזאת אני אחראי

אם את/ה חש/ה שאת/ה חלק מאיתנו אנו מקבלים אותך בזרועות פתוחות. מתאים לך לנסות?

ברוך הבא לאו.איי. ברוכה הבאה הביתה

מצא פגישה היום >>