המסורת השישית

אם המסורת החמישית מגדירה את המטרה העיקרית של כל קבוצה, שהיא לשאת את בשורת ההחלמה לאלה שעדיין סובלים, באה המסורת השישית ומזהירה אותנו להיצמד למטרה העיקרית בצורה בלעדית ולא להכניס גופים חיצוניים.

חברי או.איי. רבים נעזרים כיחידים באמצעים נוספים כגון: גלולות, דיאטנים, פסיכולוגים, מרכזי ספורט, ספרים וטיפול בעזרת מדיטציות והתעוררות רוחנית. אבל או.איי. כארגון אינה יכולה להזדהות או להמליץ על שום גוף או מוסד חיצוני. נשאלת השאלה אם גופים אלה מועילים, מדוע איננו יכולים להכניס אותם לפגישות שלנו? התשובה לכך היא כי זה ידלל את המסר של או.איי. וע"י זה יפגע במטרתנו העיקרית.

אם חבר חדש מגיע לקבוצה ומוצא בה ספרות שאינה מאושרת ע"י או.איי., עלונים המציעים למכירה מוצרים שונים, או ישמע הטפות של קבוצות אחרות העובדות גם הן לפי תוכנית 12 הצעדים בטלפון ע"י אנשי מכירה שלקחו מספרי טלפון מהקבוצה על מנת לנצלם למכירת מוצרם, מסר ההחלמה של או.איי. ילך מהר מאוד לאיבוד. אלה הסובלים מהייאוש של אכילת יתר כפייתית, צרכים לשמוע בזמן הפגישות ובשיחות הטלפון על הפתרון הטמון בעבודת 12 הצעדים. הם צריכים לדעת שאין תנאים מוסתרים כלשהם, שאין פעלולים ואין בעלי מניות הדורשים רווח כספי.

חלק מחברי או.איי. נעזרים בגופים חיצוניים בנוסף לתוכנית ולמרות שבארץ יש תוכניות טיפול רבות לאנשים עם בעיות אכילה, שרובן מכירות בערכה של תוכנית 12 הצעדים ודואגות להפנות את לקוחותיהן או מטופליהן לפגישות או.איי. למרות שאנו מקבלים בברכה כל מי שיש לו שאיפה להפסיק לאכול באופן כפייתי, איננו ממליצים על אף אחד ממוסדות אלה, ואין לנו קשר לכל צורה אחרת של ריפוי או תרפיה.

מאז הקמת החברותא שלנו, צמחו מוסדות וארגונים רבים במטרה לעזור לאכלני יתר כפייתיים. כמו כן, ישנם מועדונים בהם ניתן לפגוש אכלנים כפייתיים אחרים ולהתחבר אליהם, חנויות ספרים המלאות בספרות החלמה לאכלני יתר כפייתיים וקבוצות טיפול אשר היו לעזר לחברי או.איי.

אנו אסירי תודה, אולם בהתאם למסורת השישית איננו קושרים עצמנו עם כל סוג של ארגון שאינו חלק מ-או.איי., כי למרות שחלק מהם עובד לפי 12 הצעדים, הם אינם מתנהלים לפי 12 המסורות. למשל, יש להם בעלי מקצוע בעמדות שליטה, יכולות להיות להם דרישות השתתפות בנוסף לרצון להפסיק לאכול באופן כפייתי. אנו נמנעים מלהשתמש בזמן ובמקום הפגישות שלנו כדי לקדם אותם, גם אם הן שייכות לקבוצות אחרות של 12 הצעדים ו-12 המסורות כמו אלכוהוליסטים אנונימיים, אל אנון או או-אנון, כי איננו חלק מאף אחת מהן, והן אינן חלק מאיתנו. חברים המייחסים בפגישות או.איי. חשיבות רבה מדי לחברותות אחרות גורמים לכך שאכלנים כפייתיים מקבלים את הרושם שתוכניות אלה רציניות וחשובות לאכלן הכפייתי יותר מאשר או.איי.

בעזרת שמירה על המסורת השישית יכולות קבוצות או.איי. להתרכז בהחלמה מאכילה כפייתית במקום להתרכז בבעיות הקשורות לכסף, רכוש ויוקרה, היוצרות עימותים כה רבים בעולם סביבנו.

> חזרה ל-12 המסורות