המסורת החמישית

"לכל קבוצה מטרה עיקרית אחת – לשאת את המסר לאכלני יתר כפייתיים הממשיכים לסבול".

אנו כאכלני יתר כפייתיים, ניסינו אין ספור פתרונות לבעיית האכילה שלנו.  רבים הוציאו כסף רב על דיאטות, חוות הרזיה, התייעצות עם רופאים ודיאטנים, נטילת כדורים והזרקת זריקות.  חלק מאיתנו גם הרעיב את עצמו ע"י צומות ואבקות שונות מהולות במים.  לאחר שאיבדנו כל תקווה לבעיית האכילה הכפייתית שלנו, הגענו לאו.איי.

או.איי הציעה לנו את תוכנית 12 הצעדים ו-12 המסורות, תוכנית החלמה שעזרה לאלפי אנשים נואשים למצוא את הדרך השפויה לאכול ולחיות.  אנו שמצאנו את התשובה, נושאים באחריות לוודא שאו.איי. לא תסטה ממסלולה והקבוצות תמשכנה להתקיים, כדי שנוכל להתחלק בהחלמה עם חברינו, אכלני יתר כפייתיים.  לכן, עלינו לזכור תמיד שמטרתנו העיקרית היא להעביר את המסר לאכלני יתר כפייתיים הממשיכים לסבול.

מתוך הניסיון למדנו כי איננו יכולים לשמור על מתנת ההחלמה שלנו, אלא אם אנו מעניקים החלמה לאחרים, ע"י שיתוף במסר של או.איי.  כאשר אנו מתחלקים בדרך שבא מצאנו את הפתרון לבעיית האכילה שלנו, באמצעות יישום עקרונות 12 הצעדים ו-12 המסורות, אנו מגלים שאנו נושאים את המסר לאלה שעדיין סובלים ולעצמנו.

לא חשוב עד כמה החלמנו, אנו עדיין זקוקים לשמוע את המסר של או.איי.  בכל פעם שאנו מציעים לאכלני יתר כפייתיים שעדיין סובלים את ניסיוננו, כוחנו ותקוותינו, אנו מחזירים את מה שקיבלנו וכך ממשיכים את זרימת כוח המרפא אשר מזין את החלמתנו אנו.

מדוע וכיצד אנו יכולים להמשיך ולהעביר את המסר ?

לאחר שהסברנו את חשיבות העברת המסר של או.איי. לאכלנים כפייתיים הממשיכים לסבול,  עלינו לזכור כי רק לנו היכולת לעזור לאכלני יתר כפייתיים, ואנו חייבים את החלמתנו לחברי או.איי. אחרים.

משפחותינו, חברינו, או אפילו רופאינו לא יכלו לעזור לנו.  הרגשנו שהם אינם מבינים אותנו.  אולם באו.איי. מצאנו אנשים שחוו את כאב האכילה הכפייתית, שעשו או הרגישו את מה שאנחנו עשינו או הרגשנו, לכן האזנו בשקיקה לדבריהם ורצינו לדעת כיצד החלימו.  באו.איי. אנו מביאים לחבר החדש הסובל, מסר של כוח ותקווה שאינו קיים בשום מקום אחר מחוץ לחברותא שלנו.

המסורת החמישית מזכירה לנו שהחלמתנו לא באה מדיון בבעיותינו האחד עם השני. במסר של או.איי., בצעדים ובמסורות, אנו מוצאים את הפתרונות לבעייתנו.  היכולת לחיות על פי עקרונות אלה הצילה את חיינו.  לכן, עקרונות שנים עשר הצעדים ושתים עשרה המסורות, ולא הבעיות שלנו, צריכים להיות במוקד של כל פגישת או.איי.

קבוצות או.איי. אינן מועדון חברתי, למרות שנוצרות בינינו חברויות נפלאות. המסורת החמישית מזכירה לנו, כי אם נתעלם מצרכיהם של חברים חדשים, לא נתאמץ לקבל אותם בברכה, להסביר להם את העקרונות הבסיסיים של תוכנית ההחלמה שלנו, או לחילופין, אם לא נעזור לחברים ותיקים הנמצאים במצוקה, או שחזרו לאכילה כפייתית פעילה, או שהפסיקו לבוא, הקבוצה עלולה להתפרק.   כאשר אנו "דבקים  במנצחים" ומפחדים לדבר עם אדם שנמצא בנפילה, או שהפסיק להגיע, אנו שוכחים את המטרה העיקרית של קבוצתנו.

המסורת החמישית אומרת לנו גם להביט מעבר לקבוצה שלנו ולחפש אכלני יתר כפייתיים שלא שמעו עדיין על או.איי. העברת המסר מתחלקת לשניים, בתוך או.איי. ומחוצה לה.

העברת המסר בתוך או.איי., ע"י כך שאנו מעמידים במוקד הפגישות שלנו את עקרונות 12 הצעדים ו-12 המסורות, ולא את בעיותינו האישיות. אנו מקבלים בברכה את החדשים ותומכים בחברים ותיקים הנמצאים בנפילה, או שהפסיקו לבוא.

העברת המסר מחוץ לאו.איי. היא לאותם אכלני יתר כפייתיים שמעולם לא נכחו בפגישות ולא שמעו עלינו.

ישנם חברים השואלים את עצמם מדוע אנחנו צריכים קבוצות קישור?  מדוע עלינו להקדיש חלק ממשאבינו הכספיים כדי לשכור משרד ולהעסיק מזכירות ? התשובה היא, כדי שנוכל להעביר בצורה יעילה יותר את המסר מחוץ לאו.איי., בדרכים שקבוצות יחידות אינן יכולות.  העברת המסר נעשית ע"י שירותי עזרה בטלפון הנמצא במשרד או.איי., ע"י מסירת הודעות על פגישות ומידע אחר עלינו לאמצעי התקשורת, ע"י קיום כנסים ומרתונים, ע"י הדפסת ידיעון, ספרות, רשימת מקומות מפגש, ע"י העברת המסר לאנשי מקצוע (פסיכולוגים, דיאטנים וכו') והעברת מידע למועדונים, בתי חולים וקבוצות מתעניינות אחרות.

האם אנו עושים במסגרת הקבוצה ו/או קבוצת הקישור כל מה שביכולתנו על מנת להעביר את המסר הלאה לאלה שעדיין ממשיכים לסבול ? נזכור את המטרה העיקרית שלנו.  אנו שקיבלנו החלמה באמצעות התוכנית, צריכים לדאוג שגם אכלנים אחרים ייהנו ממנה, כי עלינו למסור הלאה את מה שקיבלנו בנדיבות כה רבה.

עלינו לזכור כי כאשר אנו מתמקדים בנשיאת מסר של תקווה לאחרים, אנו מקבלים כוח להשתמש בכישורינו המיוחדים בדרכים שבאמת מועילות לאחרים. אנו מוצאים סיפוק מלא בשירות, כאשר אנו מאחדים כוחות כדי להתחלק בהחלמה הנמצאת באו.איי.

> חזרה ל-12 המסורות