אודות או.איי.

"אכלני יתר אנונימיים" היא חברותא של גברים ונשים מכל שכבות הציבור הנפגשים כדי לעזור זה לזו לפתור בעיה משותפת – אכילת יתר כפייתית. אינני אנשי מקצוע אנו תומכים ועוזרים מנסיונינו האישי בלבד.

הדרישה היחידה לחברות היא הרצון להפסיק לאכול אכילה כפייתית.

איך התחילה או.איי?

בינואר 1960, שלושה אנשים שחיו בלוס אנג'לס קליפורניה התחילו להיפגש כדי לעזור זה לזה להתגבר על בעיות אכילה. הם ניסו כל אמצעי אחר ונכשלו. התוכנית שפעלו על פיה היתה, ועודנה, במתכונת התוכנית של "אלכוהוליסטים אנונימיים". מן הפגישה הראשונה ההיא התפתחה או.איי., עד שהיום היא מונה אלפי פגישות ברחבי העולם כולו.

איך חברי או.איי. מפחיתים משקל ושומרים על משקלם הרגיל?

המושג של הימנעות הוא יסוד תוכנית ההחלמה של או.איי.. כאשר מודים באי היכולת לשלוט על אכילת יתר כפייתית כבעבר ונוטשים את הרעיון שכל מה שאדם צריך כדי לאכול אכילה רגילה הוא "מעט כוח-רצון", אפשר להימנע מאכילת יתר – ליום אחד בכל פעם.

או.איי. מציעה לחבריה החדשים תמיכה בהתמודדות האישית עם תופעות גופניות ונפשיות של אכילת יתר כפייתית. אנו מעודדים חברינו לפנות לאנשי מקצוע לקבלת עזרה של רופא או דיאטן.

איך או.איי. ממומנת?

ב"אכלני יתר אנונימיים" אין תשלומי חובה או דמי חברות. החברותא מממנת את עצמה רק באמצעות תרומות חבריה. במרבית הקבוצות מעבירים "סלסלה" בעת הפגישות לכיסוי ההוצאות. או.איי. אינה מבקשת תרומות מגורמי חוץ ואינה מקבלת אותן.

מדוע "אכלני יתר אנונימיים" הם אנונימיים?

האנונימיות מאפשרת לחברותא לנהל את עצמה באמצעות עקרונות ולא על ידי אישיות. למעמד חברתי או כלכלי אין כל נגיעה לאו.איי. כולנו אכלני יתר כפייתיים. אנונימיות בנוגע לעיתונות, לרדיו, לטלוויזיה ולכלי תקשורת אחרים, מבטיחה שהחברות באו.איי. לא תיחשף. החבר בלבד  יכול לספר על עצמו שהוא חבר באו איי.